Vytlačiť

Rok 2018 bol z pohľadu štatistík nehodovosti jedným z najbezpečnejších v histórii Slovenskej republiky. Bezpečnosť v cestnej premávke je jedným z hlavných pilierov činnosti Policajného zboru. Polícia SR preto vyhlasuje preventívnu súťaž pre základné školy, ktorej cieľom je  zvýšiť bezpečnosť na cestách a vzdelávať chodcov, ktorí sú zraniteľnými účastníkmi cestnej premávky.

Do preventívneho projektu SUPERCHODEC sa môžu zapojiť jednotlivci, ale aj kolektívy. Ich úlohou je poslať do 12. mája na e-mailovú adresu  fotografie, videá alebo skutočné príbehy o tom, ako zo svojho pohľadu chodcov prispievajú k bezpečnosti premávky. Je len na žiakoch či pošlú napríklad svoje fotografie s reflexnými prvkami, videá správneho prechádzania cez cestu, alebo svoj deň ako chodca opíšu vo forme príbehu.

Polícia vyberie troch výhercov, ktorí pre svoju triedu vyhrajú návštevu policajtov s najrýchlejšími autami a balíčky reflexných prvkov.

 

Tak neváhajme a poďme zabojovať o výhru!

Mgr. Anna Kičková


Polícia hľadá Superchodca!Pošli nám fotku, video alebo príbeh o tom, ako prispievaš k bezpečnosti cestnej premávky na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. do 12. mája. Traja nallepší vyhrajú pre svoje triedy návštevu policajtov s najrýchlejšími autami a balíček reflexných prvkov. Viac info na www.policiasr.sk/doprava.