Educate Slovakia

V dňoch 6. – 10. 2. 2017 prebiehala na našej škole zahraničná návšteva. Prostredníctvom programu EDUCATE SLOVAKIA nás navštívila Anindya „Anin“ Padantya, 19-ročná študentka z Indonézie. Do vyučovania s Anin boli zapojení žiaci 4.C, 5.C, 6.A a 8.C. Mali možnosť dozvedieť sa množstvo zaujímavých informácií o jej rodnej krajine, o jej rodine. Ochutnali tradičné štipľavé jedlo, vyskúšali si tradičné oblečenie, hrali hry. Precvičili si tak anglický jazyk v praxi. Takéto vyučovanie sa žiakom páčilo, mnohí by privítali aj viac hodín s Anin. Ocenili najmä aktivity a hry, ktoré Anin pripravila.

Po vyučovaní mala Anin vždy pripravený program na spestrenie voľného času. Navštívila Skalicu, tzv. Čiernu kuchyňu, kde si pochutila na tradičnom skalickom trdelníku. Pozrela si Gazdovský dvor v Turej Lúke, kde bol prichystaný program o fašiangových tradíciách. Jej poslednou zastávkou bola Hvezdáreň Sobotište. Voľné chvíle trávila aj s našimi žiakmi, ktorí ju sprevádzali mestom. Pripravili si spolu tradičné jedlá. Nielen našim žiakom, ale aj Anin program páčil a odniesli si pekné zážitky.

Čo napísali žiaci 4. C o týždni s Anindyou:

„S Anin bolo super. Hrali sme sa hry, tancovali sme. Potom sme sa učili a pozerali na interaktívke. No a potom v piatok sme sa rozlúčili. Spravili sme si fotky a potom sme jej dávali darčeky.“

„Najviac sa mi páčil aj posledný deň, pretože sme hrali stoličkovú hru. Páčili sa mi aj dejiny. Páčili sa mi aj zvieratá, ktoré nám ukazovala. Skrátka páčili sa mi všetky dni.“

„Minulý týždeň bola u nás študentka z Indonézie Anindya. Hovorila nám po anglicky. Hovorila nám o jej krajine,  o zvykoch, tradíciách, jedlách... Hrali sme aj rôzne hry.“

„Bolo super, Anin nám ukázala históriu Indonézie. Bolo s ňou super. Klárka a Radka vyhrali jednu hru a dostali náramok z Indonézie.“

„Páčilo sa mi, že nám ukazovala prezentáciu o futbale. Páčili sa mi tradície.“

„Páčili sa mi tie nové písmená, hra s lyžičkami, so stoličkami.“

„Najviac sa mi páčila hra gulička na lyžičke. V utorok sme tancovali ako ranná rozcvička. Pozerali sme na interaktívnej tabuli históriu. Písali sme si do zošita indonézske slová a čísla. Naučili sme sa písať v ich písme. Hrali sme hru „telefón“ v ich jazyku.“

„Hovorila o jej krajine. Spestrila nám to prezentáciami, kde bolo plno obrázkov, ktoré nám spestrili zážitok. Potom sme hrali súťaže, pri ktorých sme sa veľmi zabavili. Niektoré deti od nej dostali náramky. Na konci týždňa nasledovala rozlúčka. Bola veľmi pekná, na pamiatku sme sa s ňou mohli odfotiť.“

Mgr. Soňa Rusnáková, Ing. Lenka Slezáková