Európsky vianočný stromček

Tak, milí naši školáci, veľký balík plný prekrásnych vianočných ozdôb z Vašej dielne sme práve s radosťou a pýchou doručili do kancelárie Europe Direct na Mestskom úrade v Senici. Bol ľahučký ako decembrový sneh a plný lásky a krásnych myšlienok. Lebo tie ste vkladali Vy, Vaše mamičky, ockovia a možno aj Vaši starí rodičia do výrobkov, ktoré vznikali vďaka Vašim šikovným rukám a dobrému srdiečku. Keď sme ich rozbaľovali, prezerali a vkladali do vianočného balíka, žasli sme nad Vašimi nápadmi a tvorivosťou. Ej, veru, máme sa stále čo učiť. Zmyslom projektu „European Christmas Tree Decoration Exchange 2018“ bolo vyrobiť aspoň 30 vianočných ozdôb, ktoré následne poputujú do rôznych európskych krajín, aby sa nám na výmenu vrátili tie „cudzokrajné“, európske. Už teraz sme veľmi tešíme, čo zavesíme na náš školský vianočný stromček my. Ale s istotou vieme, že tam budú rozdávať radosť aj tie Vaše ozdôbky, pretože úlohou bolo vyrobiť „dvojičku“, aby jedna putovala do Európy a druhá zostala u nás, doma, na Slovensku. A Slovensko, naše tradície, folklór, slovenské remeslá a techniky boli aj zadanou témou... A tak sme doma lepili, plietli, háčkovali, šili, modelovali, vyšívali, skladali, viazali... výsledok je úchvatný, posúďte sami – dúfam, že Vás zatiaľ potešia aspoň fotografie.

Poďakovanie patrí šikulienkam a snaživcom: Viktórii Belišovej, Filipovi Čambálovi, Laure Harnošovej, Tomášovi Kadlečíkovi, Sebastiánovi Krahulcovi, Kiare Palade, Nele Sládkovej, Kláre Škápikovej, Timei Váňovej, Michalovi Žigovi, Viere Mikulovej z 1.C, Davidovi Jelínkovi, Kláre Maliarikovej, Zare Anderle, Laure Lasicovej, Adriane Jastrábovej, Eme Bednárikovej, Simone Savarovej, Leontíne Cigánekovej, Loriáne Barčákovej, Tomášovi Kratochvílovi, Tamare Lorencovej, Margaréte Mihálovej, Petrovi Krčovi, Jurajovi Khírovi, Adamovi Fuknovi, Patrikovi Lisému, Leovi Kuglérovi z 2.B, Andrejovi Balážovi, Anete Blanárikovej, Nikole Černekovej, Nele Sofii Drinkovej, Alexovi Fúskovi, Michalovi Gergelovi, Viktórii Harnúškovej, Danielovi Holičovi, Paulíne Ištokovej, Petre Kalusovej, Alexandrovi Kokoevovi, Isabelle Liškovej, Tobiasovi Marosimu, Samuelovi Serinovi, Alžbete Váňovej, Sofii Žákovej, Pavlínke Dubcovej z 2.C, Sabine Nemčekovej, Agáte Zíškovej z 3.A, Sofii Bahurekovej, Agáte Nemcovej, Ele Morávkovej z 3.B, Stanislavovi Čechovi, Filipovi Harnošovi, Vande Mičkovej, Laure Rybnikárovej, Jakubovi Krčovi, Nine Tatarkovej z 3.C, Melánii De Ioannon, Adriane Žákovej, Michaele Kassayovej, Nikolasovi Figurovi, Alexandrovi Vachovi, Michalovi Maliarikovi, Samuelovi Tomešovi, Vanese Čmaradovej, Eme Stachovičovej, Natálii Krčovej, Adriánovi Fodorovi zo 4.A, Natálii Tlstovičovej, Jurajovi Oslejovi, Matúšovi Filípkovi, Tamare Plankovej, Lei Chlepko zo 4.B, Pavlovi Vojtechovi Spálovi, Leovi Rybnikárovi, Silvii Jarcovjákovej, Jane Jankovičovej, Viktórii Mihokovej, Vladimírovi Šimandlovi, Brianovi Tomanovi, Denisovi Abdiu, Patrykovi Mrázovi, Nicol Krajčovičovej, Šimonovi Bartošovi, Tobiasovi Jurčákovi, Karolíne Polákovej, Samuelovi Šimandlovi zo 4.C, Tereze Nemčekovej, Diane Jelínkovej z 5.A, Samuelovi Khírovi z 5.B, Barbare Tomečkovej, Lucii Pavelkovej, Michaele Veselej, Timei Štepanovskej, Kristíne Vinduškovej, Leovi Krišákovi zo 6.C, Samuelovi Slezákovi zo 7.C, Karolíne Koníkovej z 8.A, Dominike Rybnikárovej, Sabíne Rybanskej z 9.C, krúžku Kvapky a všetkým zanieteným pedagógom z našej školy.