Niekoľko mesiacov trvajúce prípravy plné nápadov, tvorivých stretnutí, nácvikov, napätia, únavy a povzbudzovania, radosti a očakávania vyvrcholili vo štvrtok 16.mája 2019 Slávnostnou akadémiou pri príležitosti 40.výročia otvorenia našej krásnej školy. V senickom Mestskom kultúrnom stredisku sme o 16:30 odštartovali 2,5 hodinový kultúrny maratón, ktorý začal otvorením kinosály a vítaním hostí chlebom a soľou. Naši folkloristi takýmto spôsobom uviedli hostí do sály, kde už pokojne mohli sledovať prezentáciu fotografií zo života našej školy. Nainštalovaná výstavka dobových predmetov z roku 1978, ktoré v tom čase nechýbali v takmer žiadnej domácnosti uvádzala návštevníkov do retro atmosféry. Pretože práve v retro štýle sme sa snažili pripraviť našu dvojhodinovú estrádu, ktorej účelom bolo ľudí nielen dobre pobaviť a zlepšiť im náladu, ale aj vniesť ich myšlienkami do čias, keď škola vznikla. Priali sme si, aby si tu každý našiel to, čo mu je srdcu blízke. Bývalí učitelia a žiaci, ale aj tí súčasní. Zaspomínali sme si na časy, keď sa škola budovala a začínala svoju zložitú cestu, prešli sme celou jej históriou... Priniesli sme dobové fotografie a videá. Zamerali sme sa však aj na život ľudí v Československu v tomto období, na významné udalosti doma aj vo svete. Oživili sme nielen naše spomienky z detstva a mladosti, ale nakukli sme aj do showbiznisu. A to všetko tak, aby nám všetkým bolo spolu dobre a veselo. Hovorené slovo sa striedalo s naozaj pestrým živým programom a do detailov vypracovanými videoprezentáciami... Prihovorili sa nám bývalí riaditelia aj žiaci, ktorí sú úspešní a robia nám dobré meno... Výber žiakov od 1. po 9.ročník pod vedením tímu pedagógov a priateľov školy urobili kus práce. Spoločne sme niekoľko týždňov dávali zo seba všetko, no do tvorby programu sme vložili predovšetkým srdce. Stretávali sme sa, zhovárali, organizovali, zháňali, zhromažďovali, nacvičovali, písali, občas aj zúfali, pýtali sa a odpovedali. Svoju šikovnosť odprezentovali folkloristi zo Sadováčiku, športovkyne z mažoretiek Crazy Cats, tanečnice zo Stonožkinho Sonny, umelci zo senickej ZUŠ, speváčky z 5.A, rodinno – školské zoskupenie z turistického krúžku Cestou – necestou, a tí najsvetovejší modeli a modelky z radov našich žiakov a učiteľov. Reakcie na program boli úžasné a nášmu vďačnému publiku úprimne ďakujeme. Teraz už vieme, že to stálo za to! To najväčšie poďakovanie však patrí ľuďom, ktorí sa na výrobe programu a celej oslavy osobne podieľali. Je Vás veľmi veľa a verím, že v pamäti Vám zostanú predovšetkým tie krásne chvíle, keď sme boli ako veľká rodina a keď sme sa museli jeden na druhého úplne spoľahnúť. Keď naša mravenčia práca zapadala do seba ako ozubené koliečka a dotiahli sme to do pompézneho záveru. Naša spolupráca je ukážkou, že všetko sa dá, ak chceme a vložíme do toho osobné nadšenie bez ohľadu na hodiny a hodiny osobného voľného času, ktorý sme kľudne mohli prežiť aj inak...
Osobitné poďakovanie patrí Mestu Senica, ktoré finančnou dotáciou podporilo našu krásnu akciu. Ďakujeme!
Za skvelý organizačný tím Mgr. Silvia Krišáková